Proměny krajiny CHKO Pálava

Jak se ve 20. století změnila krajina CHKO Pálava? To ukazuje mapová aplikace s historickými leteckými snímky z roku 1938 a současným ortofotem. Doplňují je srovnávací fotografie historických pohlednic.

Více informací
Boryt na Pálavě

Boryt na Pálavě

Boryt barvířský je rostlinou dvou tváří. Na jedné straně užitečný pomocník – rostlina s antiseptickými účinky už v dávné minulosti užívaná k léčení ran a vředů, zároveň dříve velmi významná komodita využívaná v barvířství. Na straně druhé nepůvodní druh, který ohrožuje vzácná teplomilná společenstva vápencových svahů Pálavy. V posledních letech se na Děvíně šíří expanzivně a bez pomoci dobrovolníků se při jeho likvidaci neobejdeme.

Více informací
Atlas CHKO

Atlas CHKO Pálava

Interaktivní webový atlas představuje Pálavu ve čtrnácti kapitolách od skal po víno.

Více informací
Zonace CHKO

Zonace CHKO Pálava

Mapová aplikace slouží k zobrazení zonace CHKO Pálava až na úroveň jednotlivých parcel. Aplikace umožňuje hledání parcel dle jejich čísla a adres.

Více informací
Péče o pálavskou přírodu v roce 2021

Péče o pálavskou přírodu v roce 2021

Pastva, sečení, prosvětlování lesa, výsadby stromů i nová návštěvnická infrastruktura. Podívejte se na přehled péče o pálavskou přírodu v roce 2021 v interaktivním mapovém příběhu.

Více informací
Péče o pálavskou přírodu v roce 2022

Péče o pálavskou přírodu v roce 2022

Volná pastva, sečení, obnova středního lesa, výsadby a péče o stromy i nová návštěvnická infrastruktura a publikace. Podívejte se na přehled péče o pálavskou přírodu v roce 2022 v interaktivním mapovém příběhu.

Více informací