null Kalendář akcí Pojďte s námi do přírody! 2024

AOPK ČR, RP SCHKO Český les

Pojďte s námi do přírody! Právě vyšel kalendář s přehledem akcí pro rok 2024.

15. 4. 2024

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam  přírodovědných akcí v západočeském regionu. Šestapadesát barevných stran zve na různé vycházky s průvodci, přednášky, besedy, výstavy a další.

Pro zájemce o přírodu chráněné krajinné oblasti Český les je jako každoročně připravena řada komentovaných vycházek do přírody.

S průvodcem se návštěvník může dostat do míst, která nejsou běžně přístupná, a dozvědět se spoustu zajímavých informací. V květnu se s námi můžete vydat např. za obojživelníky do přírodní památky Na Kolmu, za historií česko-bavorského pohraničí do okolí Pleše, za mokřadní faunou podél milířů a vodních mlýnů nebo za orchidejemi do přírodní památky Louka u Staré Huti. V červnu vás zveme za bezobratlými do přírodní památky Veský mlýn, za vodními ptáky do okolí Tisovských rybníků nebo za přírodou a historií na Žďár, “ říká Daniela Hlinková z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, RP Správa CHKO Český les.

„V kalendáři nechybí ani naše tradiční akce  Den Českého lesa, který se letos koná v červnu v Halži a představí různé druhy hmyzích opylovačů, ani Mezinárodní noc pro netopýry, která se uskuteční koncem srpna  na zámku v Červeném Poříčí, “ doplňuje Daniela Hlinková.

Přehled všech pořádaných akcí najdete v kalendáři „Pojďte s námi do přírody 2024!“.  Tištěná brožura je zdarma k dostání v regionálních informačních centrech. Nabízí jí také muzea a pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR v Plzeňském kraji a Karlovarském kraji.

K dispozici je také elektronická verze a to na internetových stránkách zde

Na požádání vám kalendář zašleme také emailem.

Kalendář je výjimečný tím, že na jeho tvorbě spolupracují neziskové organizace, státní správa i příspěvkové organizace. Mezi hlavní organizátory patří Muzeum Cheb, AOPK ČR a MEZI LESY, z.s.

Kontakt: Ing., Mgr. Daniela Hlinková, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, regionální pracoviště Správa CHKO Český les, email: daniela.hlinkova@nature.cz, tel.: 737 998 099

Den Českého lesa.
Setkání příznivců ČL.
Účastníci akce.
Akce rysí den.