null Z Českého Krumlova do Holašovic

Tip na výlet

Z Českého Krumlova do Holašovic

  • Délka: 51 km
  • Typ: cyklo
  • Obtížnost: střední
Kremežská kotlina z dálky.

Trasa asi 51 km dlouhého okružního cyklistického výletu spojuje dvě známá místa zapsaná na listině světového kulturního dědictví UNESCO, město Český Krumlov a obec Holašovice. Vede úbočími nejvyšší hory Blanského lesa – Kletě i rozlehlou Křemežskou kotlinou, odkud vystoupá na jižní svahy Kluku. Cestou vám představí jihočeské malebné obce s historickou zástavbou, kterým po právu vévodí Holašovice s cennými lidovými stavbami ve stylu tak zvaného selského baroka.

Na cestu se můžete vydat z parkoviště Jelenka v Českém Krumlově, kde začíná cyklotrasa UNESCO. Trasa je středně náročná. O něco náročnější bude pro ty, kteří se rozhodnou ze zastavení Plánský odbočit na Kleť. Cesta se tak prodlouží o 2,9 km. Pozor si dejte na úsek mezi Novým Dvorem a zastavením U modrého obrázku, cyklotrasy jsou zde kvůli bezpečnosti jednosměrné.

Více o výletu

Při svých cestách prosíme, buďte k přírodě ohleduplní. Postačí k tomu jen pár zásad. Více o tom, jak se chovat v přírodě se můžete dozvědět z krátkých videí o rodině Veverkových.

Autoři fotografií: Tereza Rejnková, Kamila Žifčáková, Ondřej Meloun, Radek Janák a Petr Lepší.

Další výlety:

www.snamidoprirody.cz

Galerie

Kremežská kotlina z dálky.
Holašovická náves.
Pohled z rozhledny Granátník.
Rozhledna Kleť.
Rozkvetlá kyčelnice devítilistá.