null Výstava 30 let CHKO Poodří

AOPK ČR, Správa CHKO Poodří

1 června

Výstava k 30. výročí vzniku CHKO Poodří

  • Datum pořádání akce: 1. 6. 2022
  • Datum ukončení akce: 12. 9. 2022
  • Místo: Žerotínský zámek Nový Jičín
  • Typ: výstava
  • Příloha: 30 let CHKO Poodří - plakát

Muzeum Novojičínska společně s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR, Správou CHKO Poodří, pořádají v prostorách Žerotínského zámku v Novém Jičíně výstavu s názvem "Krajina Oderské nivy - 30 let CHKO Poodří". Výstavu můžete navštívit denně kromě pondělí až do 11. září 2022.

Výstava zachycuje krajinné a přírodní hodnoty území, přibližuje návštěvníkům, jakým způsobem probíhá péče o krajinu a ukazuje i stručný přehled třicetileté historie Správy CHKO. Je doplněna mnoha fotografiemi a velkoplošnou projekcí záběrů z dronu. Ve vitrínách si návštěvníci mohou prohlédnout také typické horniny a zkameněliny nalezené na území CHKO. Samozřejmostí jsou preparáty živočichů a ukázky herbářových položek rostlin. Výstavní prostor rytířského sálu, v němž je výstava instalována, je vyveden trochu netradičně v černé barvě, což výstavě dodává zajímavou atmosféru.

V sousední kamenné síni si můžete prohlédnout vítězné snímky fotografické soutěže a prezentaci pomůcek, které ochránci přírody využívají při své práci v terénu. V expozici je připravena také krátká hra pro děti i dospělé. Po zodpovězení několika otázek o výstavě získáte kód pro odemčení pokladu důmyslně ukrytého někde ve výstavním prostoru. Muzeum nabízí celou řadu programů pro školy a zájmové skupiny. Určitě se přijďte podívat. Těšíme se na vás!

výstava na stránkách Muzea Novojičínska

Běžná otevírací doba muzea:

pondělí: zavřeno

úterý - pátek: 8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

sobota, neděle a svátky: 09:00 – 16:00

Vstupné: ​​​​​​​

dospělí: 60 Kč

děti 6-15 let, studenti, senioři: 30 Kč

děti do 6 let: zdarma

výstavní prostory