28.2.2020

Dne 21. února 2020 nabylo účinnosti nařízení vlády č. 29/2020 Sb. ze dne 6. února 2020, kterým se mění nařízení vlády č. 318/2013 Sb., o stanovení národního seznamu evropsky významných lokalit, ve znění pozdějších předpisů.

Předmětem novelizace národního seznamu je vyhlášení EVL Louky u Přelouče pro modráska bahenního a modráska očkovaného a doplnění stanoviště bahnitých břehů řek s vegetací svazů Chenopodion rubri p.p. a Bidention p.p. (kód 3270) jako předmětu ochrany do stávající EVL Porta Bohemica. Novelu připravovalo Ministerstvo životního prostředí ČR ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR.

V České republice tak nyní máme celkem 1 113 evropsky významných lokalit, které spolu s 41 ptačími oblastmi tvoří českou část evropské soustavy chráněných území Natura 2000.

Pozn.: Z technických důvodů se na tomto webu v seznamu lokalit změny zatím nezobrazují. Dané lokality je možné zobrazit na stránkách Ústředního seznamu ochrany přírody (viz zde).


(c) 2006 Natura 2000 - Oficiální webové stránky soustavy Natura 2000 v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu natura2000@nature.cz. Redakce stránek využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2006 - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AOPK ČR nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.