6.3.2012
13. ledna 2012 vyšel v Úředním věstníku EU aktualizovaný evropský seznam EVL, který Evropská komise schválila 18. listopadu 2011 (Rozhodnutí EK C(2011) 8278 - kontinent a 8187 - panonikum). V tomto seznamu však ještě nejsou promítnuty významné změny předložené za Českou republiku v loňském roce.
Evropský seznam je schvalován v návaznosti na zasedání Výboru pro stanoviště (Habitats Committee), které se obvykle koná na konci října, a reflektuje tak aktualizované údaje o EVL odevzdávané členskými státy každoročně na konci září. V roce 2011 však zasedání Výboru proběhlo již 26. září, tedy dříve, než byla předána aktualizovaná databáze za ČR zahrnující významné změny EVL (změna vymezení 5 EVL a vyřazení 7 EVL), schválené v březnu 2011 na bilaterálním jednání s Evropskou komisí.
Z tohoto důvodu nejsou zatím zmíněné změny v aktualizovaném evropském seznamu obsaženy. Všechny lokality zatím v aktualizovaném evropském seznamu figurují. Jejich vyřazení se promítne až do další verze, která se bude schvalovat ke konci tohoto roku.

(c) 2006 Natura 2000 - Oficiální webové stránky soustavy Natura 2000 v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu natura2000@nature.cz. Redakce stránek využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2006 - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AOPK ČR nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.