15.2.2011

12. února 2011 Evropská komise schválila aktualizované evropské seznamy pro: Rakousko, Kypr, Českou republiku, Dánsko, Estonsko, Francii, Německo, Řecko, Maďarsko, Itálii, Lotyšsko, Polsko, Španělsko, Švédsko a Velkou Británii.
Celkem byl seznam rozšířen o 739 EVL a celková rozloha EVL se zvýšila o téměř 27 tis. km2. Rozšíření se týkalo šesti biogeografických oblastí: alpské, atlantské, boreální, kontinentální, středomořské a panonské. Významně byly rozšířeny mořské oblasti.

Schválením byly pro Českou republiku na evropský seznam přijaty nové nebo měněné evropsky významné lokality přijaté nařízením vlády 132/2005 Sb., ve znění 371/2009 Sb.

Čtvrtý aktualizovaný seznam naleznete ke stažení zde.


(c) 2006 Natura 2000 - Oficiální webové stránky soustavy Natura 2000 v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu natura2000@nature.cz. Redakce stránek využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2006 - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AOPK ČR nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.