Homepage

Monitoring druhů přílohy I směrnice o ptácích a ptačích oblastí v letech 2005-2007
1.2.2011

V publikaci jsou hodnoceny výsledky prvního tříletého cyklu monitoringu druhů přílohy I Směrnice 79/409/EHS a ptačích oblastí v letech 2005–2007. Získané výsledky monitoringu jsou doplněny staršími údaji publikovanými v ornitologické literatuře i dosud neuveřejněnými. Kromě nich se čtenáři seznámí s historií vzniku ptačích oblastí, či s přípravou monitoringu a jeho organizačním zajištěním. Výsledky získané monitoringem jsou významné nejen z hlediska vědeckého výzkumu, ale jsou zejména důležitým zdrojem informací pro orgány ochrany přírody na všech úrovních při zajišťování druhové a územní ochrany ptáků v ČR.

citace: J. Hora, T. Brinke, E. Vojtěchovská, V. Hanzal, Z. Kučera (eds.): Monitoring druhů přílohy I směrnice o ptácích a ptačích oblastí v letech 2005-2007. AOPK ČR 2010

 


(c) 2006 Natura 2000 - Oficiální webové stránky soustavy Natura 2000 v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu natura2000@nature.cz. Redakce stránek využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2006 - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AOPK ČR nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.