22.4.2010

Evropská komise spustila na stránkách http://natura2000.eea.europa.eu veřejný prohlížeč lokalit soustavy Natura 2000. Prohlížeč také umožňuje zobrazit Světovouu databázi chráněných území IUCN (www.wdpa.org) a Evropskou databázi chráněných území (www.eea.europa.eu).

Prohlížeč je založen na interaktivním vyhledávání založeném na GIS prostředí.

Pro každou lokalitu soustavy Natura 2000 je možné zobrazit standardní datový formulář (SDF), kterým členské státy informují o lokalitě a předmětech ochrany.

Více informací naleznete v článku Spuštěn evropský prohlížeč chráněných území soustavy Natura 2000 v časopise Ochrana přírody 2010/2, str. 33 (www.casopis.ochranaprirody.cz).


(c) 2006 Natura 2000 - Oficiální webové stránky soustavy Natura 2000 v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu natura2000@nature.cz. Redakce stránek využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2006 - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AOPK ČR nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.