23.12.2005

Více informací ohledně posuzování záměrů na soustavu NATURA 2000 a seznam autorizovaných osob k provádění posouzení podle § 45i č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění zákona č. 218/2004 Sb. naleznete na stránkách Ministerstva životního prostředí.

Seznam posuzovaných záměrů naleznete v databázi spravované Cenií, kde jsou i zpracovávané posudky EIA a SEA.

Miniterstvo životního prostředí dále vydalo ve Věstníku vlády pro orgány krajů a orgány obcí

Metodický pokyn Ministerstva životního prostředí ČR: "Postup posuzování vlivů koncepcí a záměrů na evropsky významné lokality a ptačí oblasti."

Dokumenty Evropské komise (Environment DG)

Managing Natura 2000 sites: The provisions of Article 6 of the ´Habitats´ Directive 92/43/EEC

Seminář v rámci projektu "Training Programme Natura 2000 - implementation and administration", 6/2006, Nový Knín

pořádaný Evropskou komisí a Ministerstvem životního prostředí k diskusi o posuzování vlivů záměrů na Naturu v Rakousku a Německu, konkrétní příklady a rozhodnutí Evropského soudního dvora

- presentace příspěvků přednášecích


(c) 2006 Natura 2000 - Oficiální webové stránky soustavy Natura 2000 v České republice, všechna práva vyhrazena. Náměty, příspěvky a připomínky zasílejte na adresu natura2000@nature.cz. Redakce stránek využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu AOPK ČR výslovně zakázáno. (c) 2006 - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AOPK ČR nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány. Správa a redakce stránek využívá redakční systém portálového rešení SuperServer firmy RAGTOOLS.